Víťazstvo Tiffany Foster v Grand Prix Energochemica CSI4 * počas tretieho týždňa podujatia X-BIONIC® SUMMER TOUR presented by Energochemica

Šamorín, Slovensko - Kanaďanka Tiffany Fosterová a jej kôň Brighton vybojovali v nedeľu 4. augusta, počas tretieho - posledného týždňa podujatia X-BIONIC® SUMMER TOUR (30. júl – 4. august 2019), víťazstvo v CSI4* Grand Prix, ktorú s finančnou dotáciou 93.300€ priniesla spoločnosť Energochemica .

Na svojom prvom tohtoročnom štarte v Grand Prix počas X-BIONIC® SUMMER TOUR Fosterová do Šamorína prišla, videla a pôsobivým štýlom zvíťazila. „Je to ten najúžasnejší kôň," povedala o Brightonovi, svojom 13-ročnom holandskom teplokrvníkovi (Contendro x Quick Star). „Vyzerá, že naozaj vie čo má robiť a naozaj sa aj snaží nezhadzovať. A tiež miluje davy!" dodala Fosterová, ďakujúc skvelému šamorínskemu publiku plnému nadšených divákov, medzi ktorými sa prekvapivo objavil aj hollywoodsky pár Catherin Zeta-Jones.a Michael Douglas.


Počas horúceho letného dňa sa na parkúre s výškou prekážok 1,60 m a náročnými kombináciami, ktorý bol postavený talianskym návrhárom Pier Francescom Bazzocchim, do rozoskakovania prebojovalo z prvého kola osem jazdcov. Tiffany Foster bola jednou z nich a so svojim valachom sa po svojej čistej jazde s najlepším časom stala víťazkou Grand Prix.

 

Do rozoskakovania sa z prvého kola napriek štyrom trestným bodom dostal aj slovenský jazdec Ján Cigán ml. s koňom Derby. S časom 41,70 sekundy a opäť so štyrmi trestnými bodmi sa o krásne šieste miesto podelil s írskym jazdcom  Alexom Duffym. Mexičan Andres Azcarraga s koňom Contendros išli z prvého kola tiež s trestnými bodmi, ale vďaka čistej jazde v rozoskakovaní a skvelému času 38,28 sekundy obsadili štvrté miesto. Laurent Goffinet a kôň Atome des Etisses z Francúzska síce postúpili z prvého kola bez trestných bodov, ale v druhom kole však už toľko šťastia nemali a skončili na piatom mieste.

 

V polovici rozoskakovania sa talian Filippo Marco Bologni a kôň Sedik Milano Quilazio stali prvou dvojico

u bez trestných bodov v oboch kolách s časom 44,02 sekundy. Bohužiaľ ich predbehol hneď ďalší jazdec v poradí, krajan Matteo Leonardi na koni Zypern III, ktorý zariskoval pri poslednej prekážke a skončil tak s časom 40,74 sekundy. Po nich dostala zelenú na štarte Tiffany Fosterová, ktorá svojou krásnou čistou jazdou, rýchlym cvalom svojho koňa Brightona a s časom 38,22 sekundy získala prvé miesto.

 

„Toto je moja prvá súťaž v Európe,“ povedala povznesená Fosterová, ktorá trénuje od začiatku júna v kanadskom Spruce Meadows v provincii Alberta. Dvojnásobná kanadská olympionička trénuje s koňom Brightonom od roku 2013 a spoločne získali víťazstvá v kategórii CSI5 * v Spruce Meadows a vo  Wellingtone na Floride. „Je to úžasné vyhrať a najmä tu – tento areál je úžasné miesto a naozaj tu cítite silný záujem o náš šport. A je to veľká vec. Dnes tu bolo ohromné publikum, potešilo ma, že prišli toľkí,“ pokračovala Fosterová. „Myslím, že toto je skvelý začiatok môjho európskeho turné!“ Kompletné výsledky z nedeľnej CSI4 *, ktorú priniesla Energochemica, si môžete pozrieť na x-bionicsphere.com.

Počas posledného týždňa sa v rámci X-BIONIC® SUMMER TOUR opäť konala súťaž mladých jazdcov, juniorov a detí FEI Jumping Nations Cup Youth (1. - 4. august 2019) s celkovou finančnou dotáciou 26.000€. V nedeľu sa tak diváci mohli tešiť na napínavú prehliadku mladých európskych talentov. Poľský tím v zložení: Klara Koziol (Rocky), Laura Klapinska (Captain), Maria Branka-Borja (Camilla) a Daria Pietrzak (Monsun) zvíťazili v CSIO FEI Youth Nations Cup ™ Children, ktorý prinieslo HARIBO, s konečným skóre 1. Nemecko skončilo na druhom mieste so skóre 4 a Česká republika obsadila ôsmu priečku.

V kategórii CSIOJ FEI Youth Nations Cup ™ Junior, ktorú priniesla Gordana Glass zvíťazilo Nemecko s celkovým tímovým skóre 31 v zostave Frederik Geue (Confiance), Johanna Zander-Keil (Connor), Charlotte Höing (Caboom) a Marie Flick (Call Me Clara). Druhé Taliansko získalo skóre 32 a tretie Poľsko 47.

V súťaži CSIOY FEI Youth Nations Cup ™ Young Riders, ktorú priniesla Energochemica zvíťazilo Taliansko. Tím, ktorý tvorili jazdkyne - Martina Giordano (Indigo van't Prinsenveld), Vittoria Fuser (Uriane de Fussigny) a Angelica Fiore Marazzi (Zenzero) priviedol Francois Spinelli (Dakata vd Knuffel) k celkovému skóre 22. Taliani tak zdolali Maďarsko so skóre 30 a tretie Nemecko so skóre 37.

Podujatie, ktoré vzniklo na podnet Mária Hoffmanna, zakladateľa x-bionic® sphere, opäť zastrešil riaditeľ podujatia Denis Monticolo. Návštevníci X-BIONIC® SUMMER TOUR si mohli užiť počas troch týždňov skvelú atmosféru jazdeckých pretekov, vychutnať si popri tom dobré jedlo a bohatý sprievodný program pre celú rodinu.

 

Pre viac informácií navštívte odkazy:

Facebook: X-Bionic Equestor Sphere Facebook

Instagram: X-Bionic Equestor Sphere Instagram

YouTube: X-Bionic Equestor Sphere Youtube


Komentáre
Pridať komentár

Chcete sa dozvedieť viac alebo máte inú otázku ?
Napíšte nám!