X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019 SĽUBUJE NOVINKY

Dlho očakávané podujatie X-BIONIC® SUMMER TOUR sa aj tento rok v dňoch 16. júla až 4. augusta vracia na kolbiská rezortu x-bionic® sphere v Šamoríne na Slovensku. Podujatie ponúkne tri po sebe idúce týždne súťaží CSI1 *, CSI2 *, CSI4 * a CSI YH1 * pre kone a jazdcov všetkých vekových kategórií a úrovní. Do začiatku ostávajú ešte tri mesiace ale miesta sú takmer vypredané.

Tohtoročné podujatie X-BIONIC® SUMMER TOUR, s osemnástimi súťažami zaradenými do svetového skokového rebríčka a finančnou dotáciou viac ako 850 000 EUR, sľubuje bohatší program ako kedykoľvek predtým. Aj tento rok bude vrcholom podujatia FEI Nations Cup™ Youth s finančnou dotáciou 26 000 EUR pre mladých jazdcov, juniorov, deti a po prvý krát aj pre poníky. V rámci týchto pretekov sa v dátume od 1. - 4. augusta predvedú najväčšie talenty Európy. Po prvý raz sa na podujatí uskutoční aj súťaž záprahov na najvyššej svetovej úrovni, vrátane podujatia Action Marathon session (kombinovaný maratón), ktorý bude prvým svojho druhu na vonkajšom kolbisku.

Profesionálny organizačný tím pretekov bude opäť pod záštitou skúseného riaditeľa podujatia Denisa Monticola. Vďaka skvelým jazdeckým podmienkam, ktoré zahŕňajú 680 permanentných boxov a 6 závodísk (3 trávnaté, 3 pieskové) a 2 kryté haly, je X-BIONIC® SUMMER TOUR špičkovými jazdcami považované za ideálne miesto ako pre skúsené tak i pre mladé kone. „Je veľmi dobré, že špičkoví jazdci môžu na preteky v Šamoríne, priniesť aj mladšie kone, pre ktoré sú tu pripravené zodpovedajúce súťaže,“ hovorí švajčiarsky jazdec Martin Fuchs. "Areál je obrovský, povrch je veľmi dobrý, a závodiská sú krásne, takže čo viac si môžeme priať ?!"

 „Môžem potvrdiť, že tak ako zimné tak aj letné preteky sú tu fantastické. Je tu veľmi veľa možností, kde opracovávať kone v rámci areálu. Čo sa stajní týka, máme veľké boxy, takže nie je sa na čo sťažovať.“ dodal švédsky jazdec Henrik von Eckermann.

“Je to skvelé miesto pre mladé kone, sám som si priniesol viacero svojich vlastných aby získali skúsenosti na rôznych kolbiskách,” uviedol Američan Kent Farrington, ktorý sa zúčastnil minuloročnej Summer Tour. “Zúčastnil som sa aj večerného skákania s koňom, ktorý po prvý krát skákal pod umelým osvetlením, bola to dobrá skúsenosť. Je tu taktiež krásne trávnaté kolbisko, kde si zase môj druhý kôň vyskúšal jeho zatiaľ najvyššiu súťaž v kategórii CSI4*.”


“V xbionic® sphere majú skutočné skvelý povrch, čo je pre tento šport veľmi dôležité. Sú tu tiež pekné prekážky a dobre postavené parkúry. To sú tri veci, ktoré sú z pohľadu koňa veľmi dôležité,“ pokračuje Farrington. „Na svete je málo takýchto miest.“

Podľa americkej parkúrovej jazdkyne Jessicy Springsteen, je skvelé mať preteky ako X-BIONIC® SUMMER TOUR zaradené vo svojom kalendári. „Je dobré, že je na svete toľko jazdeckých podujatí, pretože každý organizátor chce zvyšovať svoj štandard a spraviť tak čo najkvalitnejšie preteky,“ konštatuje Springsteen. "x-bionic® equestor sphere má naozaj výborne podmienky, moje kone tam skvele skákali a som si istá, že si to užili."

Dielo Mária Hoffmanna, úspešného podnikateľa a nadšenca jazdectva, rezort x-bionic® sphere, ktorý bol otvorený v roku 2014 ako centrum športu, oddychu a inovácie, sa postupne stal olympijským tréningovým centrom pre Slovensko. X-BIONIC® HOTEL, umiestnený priamo uprostred športovísk, disponuje 282 izbami a 12 exkluzívnymi strešnými apartmánmi s nádherným výhľadom na Dunaj.

Podujatie X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019 sa uskutoční v priebehu troch týždňov v mesiacoch júl a august: 16.-21.7., 23.-.28.7. a 30.7.– 4.8.

Pre viac informácií navštívte stránky:

Facebook x-bionic® equestor sphere: X-Bionic Equestor Sphere Facebook
Instagram: X-Bionic Equestor Sphere Instagram
Sledujte x-bionic® equestor sphere na YouTube: X-Bionic Youtube

Informácie a rezervácie: denis@x-bionicsphere.com

Komentáre
Pridať komentár

Chcete sa dozvedieť viac alebo máte inú otázku ?
Napíšte nám!