Najlepší svetoví štvorzáprahári sú pripravení predviesť sa počas X-Bionic® Summer Tour 2019

3.6.2019 - Šamorín, Slovensko

Osem TOP svetových štvorzáprahov, ktoré nájdete na hviezdne obsadenej štartovej listine, sú pripravení pobiť sa o víťazstvo v pretekoch záprahov konaných 26. - 27. júla v rámci X-BIONIC SUMMER TOUR, podporované spoločnosťou Energochemica. Štartová listina zahŕňa mená ako Boyd Exell (AUS), súčasný líder svetového rebríčka a úradujúci majster sveta, Bram Chardon (NED), 2019 FEI World Cup Driving Champion, a Ijsbrand Chardon (NED), úradujúci majster Európy.


Na foto: Bram Chardon (autor Karolina Swärdh)

"Sila koní ťahajúcich koč je to, čo zvyšuje moju hladinu adrenalínu. Dokázať viesť štyri bytosti len pomocou oťaží v ruke je neskutočný pocit, "hovorí Bram Chardon. "Tí, ktorí o tomto športe veľa nevedia, si môžu predstaviť film Ben-Hur a preteky povozov v ňom ... tak toto, ale v modernom podaní, vám predvedieme my."

Na foto: Boyd Exell (autor FotoŠárka)

Inauguračné preteky záprahov sa budú konať 26. - 28. júla v x-bionic® equestor sphere. Súčasťou CAI2 * bude Action Marathon (kombinovaný maratón), čo je prvá súťaž tohto typu, ktorá sa bude konať na vonkajšom kolbisku. Medzi ďalších záprahárov na štartovnej listine patrí: Glenn Geerts (BEL), Georg von Stein (GER), Jozsef Dobrovitz (HUN), Jozsef Dobrovitz, Jr. (HUN), a Chester Weber (USA). Samotní účastníci sa veľmi tešia na netradičné a napínavé preteky.

Na foto: Glenn Geerts (autor Karolina Swärdh)

Ijsbrand Chardon povedal: "Ako niekoľkonásobný víťaz ako vonkajších, tak i halových šampionátov, idem do Šamorína s jediným cieľom, a to vyhrať!"

"Dúfame, že ohromíme publikum veľkolepou ukážkou záprahového športu," hovorí Weber. "V minulosti poskytla kombinácia záprahov a parkúru dva úplne odlišné pohľady na jazdecký šport a priniesla tak divákom neopakovateľný zážitok."

Na foto: Chester Weber (autor FotoŠárka)

Mimo tri dni napínavého záprahového divadla, budú súčasťou X-BIONIC SUMMER TOUR súťaže v kategóriách CSI1 *, CSI2 *, CSI4 * a CSI YH1 * zahŕňajúcich 18 "ranking classes" zaradených do svetového rebríčka s celkovou dotáciou viac ako 850 000 €.

Séria pretekov pod záštitou skúseného športového riaditeľa Denise Monticola vyvrcholí súťažou pre mladých jazdcov, juniorov a deti - FEI Jumping Nations Cup Youth, s celkovou dotáciou 26 000 €.

Na foto: Jozsef Dobrovitz jr. (autor FotoŠárka)

x-bionic® sphere je výtvorom úspešného podnikateľa a nadšenca vytrvalostného jazdenia Maria Hoffmanna. Areál je jedinečný a svojím vybavením patrí medzi svetovú špičku. 8 veľkých kolbísk (3 trávnaté, 3 pieskové a 2 haly), dostihová dráha dlhá 1.6 km a 680 permanentných boxov, ktoré sú priamo prepojené s parkoviskom kamiónov a kolbiskami, robia z x-bionic® sphere ideálne miesto pre preteky na tejto úrovni.

V roku 2019 sa X-BIONIC SUMMER TOUR uskutoční v rámci troch na seba nadväzujúcich víkendov v júli a auguste: 16. - 21. júla, 23. - 28. júla a 30. júla - 4. augusta. Pre viac informácií navštívte nižšie uvedené odkazy:

Stránka x-bionic® sphere: X-Bionic Summer Tour

Facebook: X-Bionic EquestorSphere

Instagram: X-Bionic EquestorSphere

Informácie a rezervácie: denis@x-bionicsphere.com


Komentáre
Pridať komentár

Chcete sa dozvedieť viac alebo máte inú otázku ?
Napíšte nám!